Znak Spartaku

Šachový klub
Spartak Ústí nad Labem

Masarykova 228, 400 01 Ústí nad Labem, IČO 44554222
Znak Spartaku
Soutěže žáků - Informace rodičům
44. ročník našeho sportovně-šachového tábora
Doksy 10.-22.7. 2021
Přihlášení, propozice, vše v odkaze
www.tabor.sachyusti.cz  
Zatím je od MZ, že s testy tábory/soutředění proběhnou.
(Jakými a jak nemá smysl nyní řešit, mnohokrát se změní) 
 Garance 100% vratky peněz, když nepůjde konat, ale i při nemoci či karantény táborníka/ce.
  Zatím 51 z 60 až 64 míst
 --------------------------------------------------------------------
 
Aktualizace 6.5. 5:00 h.
doplnění 7.5. o formulář čestného prohlášní a o časy fotbálku+šachy i o sobotách
 
a) zápas s Bohemkou v neděli 9.5.
b) šachy+fotbal na stadioně mládeže v květnu
c) On-line turnaje soboty 8.5.
d) Živé turnaje (zrušené i plánované)
Aktualizace termínů: květen + červen + červenec + srpen
 
--------------------------------------------------------------------- 
Spartak Ústí - Bohemians Praha 
neděle 9.5. (ročník 2004 a mladší)
 50 minut + 20 sec./tah.
Soutěž družstev každý hraje se skoro stejně silným soupeřem.
Pořadí šachovnice dle výkonnosti
1 partie, pokud dohrajete do 45 minut, je odveta.
Pokud později dohrajete, můžete si dát odvetu při zájmu obou. 
 
  Registrujte se do čtvrtka 24:00
Odkaz na klub na chess.com ŠK Spartak  Ústí je zde:
 
https://www.chess.com/club/sk-spartak-usti-nad-labem  
  A pak 9.5. 16:00-16:59 - Join - přidat se /prezentovat se  

 9.5. v neděli vstupte od 16:40 - https://gotomeet.me/sachy/toman
Porada, technické pomoc, kapitánuje Jan Toman
 
-------------------------------------------------------------------
 On-line turnaje soboty 8.5.:
Sobota 15:00 - krajký turnaj mládeže: https://lichess.org/team/ukss
Sobota 18:00 - otevřený republikový turnaj
od velmistrů až po hráče bez Ela (přes 200 hráčů cca): 
https://lichess.org/swiss/CifvEoNx 
nejprv do skupiny: https://lichess.org/team/rp-sachy
------------------------------------------------------------------ 
Fotbal+šachy na stadioně,
Skorotická 1, Stadion DDM, hřiště s umělou trávou. 

V pátek (během dne) bude ZDE doplněn formulář čestného prohlášení.
O víkendu do 9.5. budou ZDE doplněny časy sobot 15. a 22.5. 

 úterý 11.5., středa 19.5., pátek 28.5.
vždy 16:30 - 18:00
 Soboty: 15.5. a 22.5. od 16:30 do 18:00 (kdo bude chtít do 18:30)

 Podmínkou je čestné prohlášení zákonného zástupce o negativním antigenním testu, ne starší 72 hodin.

(Nebo, že v posledních 90 dnech prodělal/a covid a nemusí se testovat).
   WC v provozu. Nesmí být šatny a sprchy.
Sebou: Vhodné boty na umělou trávu, pití a na šachy či po fotbale mikinu či budnu. 
----------------------------------- 

  Zrušené a plánované "živé" turnaje

29.-30.5.
Ruší se (bohužel) MČR družstev starších žáků
slavné "Zaječice" u Chrudimi, turnaj hraný od roku 1963 vyjma
roku 2020 a nyní 2021.

22.-23.5. a 5.-6.6.
Dohrávky extraligy a ligy mládeže, náš Á a B tým, který odehrál 1.-3. kolo v říjnu.
Zatím zrušeno není, plánujte si čas na tyto víkendy
Víte, kdo jste hrál na v říjnu  extraligu (u Budějovic)  a 1. ligu (v DDM Ústí a v Teplicích), tak ti samí hráči/ky:
Možná oba termíny budou, možná jen červnový a bude se hledat další potom, možná bude zrušeno.  Plánujte si čas na stanovené termíny, při zrušení se hned dovíte.
 
11.-13.6. v Praze
MČR družstev ml. žáků 2009 a ml.
Plus předtím krajské kvalifikace.  
To je zatím s otazníkem. 
 
19.-20.6. 
Krajské přebory - nejdůležitější postupová soutěž jednotlivců

Ročníky 2006-07, 2008-09, 2010-11, 2012-13 a 2014 a ml.
Otevřená účast. Předpokládá se, že se odehraje, místo: Chomutov. 
O postup na podzimní MČech 
  
21.-27.6. finálové MČR Kouty nD
- postupy z loňska a na základě ela
Od nás: Dan Werner, Filip Dolenský, Eliška Jirotová, Martin Mikulka a náhradník+open Franta Mrkvan.   
 
10.7.-22.7.
Naše soustředění viz nahoře podrobnosti.

29.7. středa - 2.8. neděle.
V Teplicích Krajský přebor do 18, 20, let, mužů, žen.
Středa - neděle 2 kola denně, vážné dlouhé partie.
Je v plánu a věří se, že se uskuteční. Na www.ukss.cz budu propozice  
 
21.-29.8. (so až neděle)
 Krajské soustředění Tornův Mlýn u Úštěka
Propozice 7.5. na www.ukss.cz  
 
 
 Dále se bude hledat termín na KP rapid jednotlivců. 
 
 -------------------------------------------------------------------------------------
 
---------------------------------------------------------------------------------------  
 Ze dne 9.4. 2022

 
 
tréninky stále na gotomeetingu 12.-16.4.

shrnutí možností on-line víkendu 10.-11.4.

15:00 sobota - krajský turnaj pro mládež 2002 a ml., 7 kol, 2,5 h, 15 úč. bývá

https://lichess.org/swiss/R7IQ0MDr

18:00 sobota - republikový blesk. turnaj (asi 200 účastníků bývá), 3 hodiny, 11 kol.

pro zkušenější mládež, bez omezení věku: https://lichess.org/swiss/kT5mxVdz

17:30 neděle  - krajský turnaj bleskový šach, třeba jako příprava na krajský přebor,

bez omezení věku

opravuji, krajský přebor v bleskovém šachu bez omez. věku bude až 16.4. v pátek 18:00

 
    Ústí plus okolí vers Reykjavík + region 1:2
Hrálo celkem asi 80 žáků.
   
  V odveě byli úspěšnější pro změnu Islanďani 2:1, vyhráli nejmladší a střední kategorii, naši tu nejstarší.
 
Výsledky:
 
 
 
 
----------------------------
 
 
Info z pondělí 5.4. 14:00
(psala teď a zve k zápasu velmistryně Lenka Ptáčníková z Islandu)
 
 Čtvrtek 9.4.  opět Ústí s Reykjavíkem (cca 16.-17.hodina začátek)
Další info zde 7.4. do 21.hodin 
 
 
 Turnajové, tréninkové možnosti na Velikonoce 


Tréninkové a online turnajové možnosti během svátků 
 
a) Neprve výsledky -
  - Velikonoční soutěž při 4 trénincích před Velikonoci
   - Mládež, Ústí n.L. - Reykjavík 30.3.
b) Turnaje o Velikonocích
c) Tréninkové možnosti o Velikonocích - samostatný trénink
 

Velikonoční soutěž žáků o tréninkcích
 Skupiny trenérů (proklikem jména je tabulka):
 
Adam Polanský aktualizace po pátku 26.3.    - konečné výsledky mírně pokročilí, pátek
Pavel Chrz - aktualizace po středě 31.3.  - konečné výsledky začátečníci, středa
Jan Toman aktualizace po středě 31.3 .   -  konečné výsledky - pokročilí, středa
Dan Balín aktualizace po středě 31.3.  -  konečné výsledky - mírně pokročilí, středa 
 
Ústí n.L. - Reykjavík, týmové hodnocení 3 kategorií  2:1
startovalo 77 žáků, z toho 27 od nás a 50 z Islandu.
 Počítali se nejlepší 4 z každé kategorie. 

Naši zvítězili ve skupině starších žáků a nejmladších žáků, přátelé z Islandu v kat. mladších žáků. Do soutěže týmů se sčítali výsledky jednotlivců (4 za kategorii).
 
 
 b) Turnaje (3.-4.4.): Otevřené

sobota -  15:00 Krajský turnaj mládeže  2002 a mladší, rapid (u Šimona Peroutky)
sobota - 18:00 Republikový turnaj ,  (u Šachy Robert Cvek a Petr Koutný)  
neděle - 17:30 Krajský bleskový turnaj  (u Šimona Peroutky)  
neděle  -  16:00 Sp. Ústí    republikový turnaj družstev  a poslední kolo, pouze pro hráče, kteří již hrají, možno však sledovat, 10 našich se účastní.    
 
 c) Samostatný trénink:


Nové stránky (původní body i hesla přihlášení zůstaly
 Learning Chess  (pro všechny skupiny, lekce od začátetečníků po velmisty)

 Přihlašujte se vpravo nahoře (ostré přihlášení - načítají se pak body, plná verse - ne ta zdarma - multilicenci uhradil šach. svaz ČR pro všechny své členy)
 Přihlašovací jméno: 
 @CZ1024 (např: JiriNovak@CZ1024) heslo: emailem 

Kombinace - pro všechny úrovně  : (bílé kolečko, bílý na tahu, černé kolečko, černý na tahu - čílo body = obtížnost)

      Tréninkové video pro 
všechny skupiny -  krásy šachové hry 
od velmistra Martina Petra -   (Martin Petr velice hezky vypráví, mnoho let moderoval v ČT4 pořad "V šachu"). 

            Tréninkové videa - pro skupiny - pokročilých, výběrové mladších, ligová skupina (i dospělé)

Video od velmistra Petra Neumanna - propočet variant  

Z dílny Cvek + Koutný ("šachy Robert a Petr"): 

Hrajete Svešnikova? pozor na Jf5,  28 minut od Roberta Cveka   

Dračí varianta  od Petra Koutného, 28 minut 

Najdorf s Vg1  od Petra Koutného, 28 minut  

 Další materiály průběžně u velmistra R. Cveka na https://www.sachycvek.cz/